top of page

Це абзац. Натисніть тут, аби додати власний текст чи змінити наявний. Це просто.

Україна була, є і буде!

Година спілкування: "Україна була, є і буде". Метою заходу розширити знання учнів про рідну державу, розкрити суть понять «громадянин», «патріот», «патріотизм»; розвивати в учнів прагнення бути свідомим громадянином України і її патріотом; виховувати любов до рідної землі; до своєї держави.

До Міжнародного дня шкільних бібліотек дітки старшої групи дитячого садка № 24 "Калинка" відвідали нашу шкільну бібліотеку. Було проведено ряд заходів: ознайомила дітей з правилами поведінки в бібліотеці, переглянули презентації "Люби і знай свій рідний край", "Що таке дитяча книжка", "Україна - моя Батьківщина". Діти з цікавістю оглянули яскраві книжкові полиці, взяли активну участь у розважальній вікторині та повторили правила поводження з книгою.

Зустріч з майбутніми першокласниками

Все буде Україна

З учнями 3 класу була проведена виховну годину "Все буде Україна". Під час якої діти розповідали вірші, переглянули відео "Від минулого до сьогодення", дізналися багато інформації про видатних українців, а також пройшли вікторину "Я люблю Україну". На завершення заходу, заспівали пісню "Як у нас на Україні".

Місячник шкільних бібліотек

З 1 до 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931). Україна!.. Це слово з глибокою шаною й гордістю промовляють справжні сини і доньки України. Україна — це історія народу, який упродовж багатьох років боровся за свою свободу й незалежність.

Організація заходів, спрямована на формування у здобувачів освіти почуття патріотизму та національної свідомості;

  • привернення уваги до проблеми патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості;

  •        посилення патріотичного руху в Україні;

  • пробудження у школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю;

  • виховання у молоді любові до України та поваги до її історії, почуттів патріотизму, відповідальності за долю своєї країни.

         Основна мета і роль бібліотеки в житті учня – розвиток інтересу до знань, робота над відродженням духовності, традицій українського народу, виховання патріотизму  та  високих  моральних якостей:  поваги, бережливого ставлення до рідної мови, до рідної землі, почуття щирості, доброти один до одного, задоволення національно-культурних запитів користувачів у національній книзі.

Щорічно 9 березня Україна та світ святкує день народження Тараса Григоровича Шевченка --  поета прозаїка, мислителя, живописця, графіка, громадського діяча, справжнього пророка. Сьогодні 209 річниця з дня народження Тараса Шевченка.

У день народження згадаємо його пророчі слова:

«Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава І воля святая!»

Cлово Тараса Шевченка актуальне і через віки. Бо він теж безмежно любив свою Україну, був беззаперечним патріотом і завжди мріяв про становлення нації.Нині українці виконують накази Кобзаря, боряться за незалежність і свободу нашої держави.

209 річниця з дня народження
Т.Г. Шевченка

Інтернет подорож: «Уж ніхто не знищить Україну в тобі, в мені, у кожного із нас»

Перегляд відеофільму: «Цікаві факти про Запорізьких козаків»

В Україні 14 жовтня – День захисника та захисниці.

В Україні 14 жовтня – День захисника та захисниці. Свято засноване «з метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві й на підтримку ініціативи громадськості».
Щорічно цього дня відзначається і День українського козацтва – свято, приурочене до Дня Покрови Пресвятої Богородиці, оскільки Матір Божа вважається захисницею та покровителькою козаків. Також у цей день традиційно відзначають і річницю створення

(у 1942 році) Української повстанської армії.

З учнями школи була проведена бесіда про сучасних захисників України: «Україна нездоланна, допоки в неї є мужні захисники та захисниці».

Мета бесіди:

– формувати уявлення учнів про обов’язок, мужність, героїзм;

– викликати почуття захоплення і гордості подвигами українських людей, здійсненними в роки війни і в мирний час;

– показати роль самовиховання в формуванні моральної стійкості, мужності, почуття обов’язку і відповідальності перед Вітчизною;

– викликати прагнення виховувати в собі волю, цілеспрямованість, моральну красу.

Віртуальна онлайн-книжкова виставка:
"Моя незламна Україна!"

Вікторина "Що ти знаєш про Україну?"

«Сучасна поезія війни, правди і миру»

Презентація: «Я тобою Україно, живу»

28 липня Україна щорічно відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. 
Що таке День Української Державності? День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів. Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна. Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

Вибір підручників 5 клас

Вибір підручників 9 клас

Підсумок Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2021

Cмілянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 12

         Щорічно протягом жовтня проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Цього року заходи проводилися під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

         Головна мета Всеукраїнського місячника:

  • сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України;

  • виховання у них поваги та шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини;

  • сприяння пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини;

  • підвищення ролі бібліотек у відновленні історичної пам’яті народу, ставленні його національної свідомості, виховання гідності та патріотизму. 

Шкільна бібліотека як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти і важлива складова його освітнього просторузаймає важливе місце у системі краєзнавчої роботи. Вона сприяє духовно-етичному вихованню молоді, оскільки, привертаючи до читання молодь, передбачає збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини, у тому числі й «малої».

аходи з краєзнавства спрямовані на виховання поваги до книги,формування національної свідомості, любові до рідної землі, готовності до праці й захисту Вітчизни, передачі молодому поколінню надбань нашого народу, багатства духовної культури, формування особистих рис громадянина України. Вивчення культурної спадщини рідного краю, його звичаїв,традицій, обрядів, народних ремесел, організація і проведення народних свят, українських вечорниць, релігійних свят посідають одне з головних місць украєзнавстві. Велику увагу важливо приділити популяризації історико-краєзнавчої літератури про пам’ятки культури, народну творчість, місцевий фольклор як найважливіший засіб естетичного й патріотичного виховання молоді. 

 

В рамках місячника бібліотекар школи підготувала й провела заходи:

  •  Виставка літератури письменників рідного краю: «Літературні обрії Смілянщини»;

  •  Зустріч-діалог: «Наше місто: минуле і сучасне»;

  •  Знайомство першокласників з бібліотекою;

  •  Посвята в читачі учнів 2-х класів: «Цей дивний світ - бібліотека»;

  •  Конкурс малюнків до Дня Захисника України  (початкова школа);

  • Проведення виховних годин: «Вивчай і знай свій рідний край»;

  • Круглий стіл: «Мій край, моя історія жива»;

  • Перегляд мультфільму: «Легенда про Смілу»;

  • Книжкова виставка: «Моя Смілянщина»;

  • Бесіди: «Історія роду – історія нашого народу» До дня козацтва;

  • Екскурсія до шкільного музею народознавства рідного краю;

  • Круглий стіл : «Яким я бачу своє місто через 10 років»;

  • Майстер клас по створенню ляльки – мотанки, як оберіг людської долі.

9 листопада - День української писемності та мови

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів. Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу взявши участь у літописанні Київської Русі і залишивши світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».

            Назву «українська мова» вживали, починаючи з XVI ст., на позначення мови українських земель Речі Посполитої, однак до середини XIX ст. основною назвою мови, що тепер зветься українською, було поняття «руська мова». Це почало вносити плутанину від моменту приєднання України до Московії та згодом Російської імперії, оскільки росіяни у XVIII ст. стали позначати свою мову схожим прикметником. Після певного періоду вагань, під час якого мову України намагалися відрізняти від російської за допомогою різних назв, поняття «українська мова», зрештою, поступово перемогло в усіх українських регіонах.

            Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ – зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються.
       Отже варто докладати зусиль аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова.

14 жовтня – День захисника України, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва

  14 жовтня є особливим днем для українців. Цього дня ми багато років поспіль відзначаємо два величних свята – Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. У 2014-ому до них додалось ще одне – День захисника України. І це дуже символічно, бо всі ці три свята пов’язані між собою. Часи козацтва – частина героїчного минулого українського народу. На славних прикладах козаччини виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. А Богородиця з давніх-давен є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Пресвята Богородиця й нині залишається заступницею усіх українських військових.    Історія має властивість повторюватись. І вже в наш час нащадки славних козаків – сучасні українці, виборюють право України самостійно обирати шлях розвитку, захищають незалежність України, мир і спокій громадян. Цей день, 14 жовтня, символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України. Нині військовослужбовці ЗСУ, продовжуючи славні традиції попередніх поколінь, не тільки докладають усіх зусиль для забезпечення бойової готовності нашої армії, підвищують професійну майстерність, але й свідомо виконують свій конституційний обов’язок на сході України, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.    Цей день є також днем пам’яті та пошани всіх, хто у різні часи боронив нашу землю від ворога.   

21 вересня -міжнародний день миру

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.

У резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування Міжнародного дня миру відбувається 21 вересня. Емблемою Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою.

В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002.

Мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета. Найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з 14 квітня 2014 року загинуло 3 077 цивільних осіб, серед яких 148 дітей, а також понад 4100 українських військовослужбовців.

За мирне існування, за право жити у власній, незалежній державі триває боротьба на Сході країни, застосовуються всі наявні важелі впливу на державу-агресора з метою повернення тимчасово окупованих територій до складу України.

Найбільше щастя – це мир, коли люди живуть у спокої, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

У цей день, присвячений ідеалам миру, Уповноважений закликає людство не тільки задуматись, але й зробити все можливе заради миру та спокою на Землі.

8 вересня - Міжнародний день писемності

Міжнаро́дний день гра́мотності — один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. Цей день щорічно святкується 8 вересня. Міжнародний день письменності (International Literacy Day) відзначається з ініціативи ЮНЕСКО з 1966 року. А період 2003-2012 років проголошений Десятиліттям грамотності в резолюції Генеральної Асамблеї ООН. У рамках Десятиліття письменності Міністерство освіти і науки України спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку готують проект “Рівний доступ до якісної освіти в Україні”. Очікується, що завдяки здійсненню проекту 12-річна загальноосвітня середня школа збагатиться педагогічними кадрами належної кваліфікації, сучасними підручниками і комп'ютерами. Майже чотири мільярди жителів нашої планети вміють читати і писати. Кількість грамотних людей зростає з кожним роком, однак, боротьба з безграмотністю як і раніше залишається актуальним завданням: більш ніж 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більш ніж 100 мільйонів дітей навіть не відвідують школу. Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити його інтерес і досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності — однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО починаючи з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році. Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі. Мета Міжнародного дня грамотності — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у ХХІ столітті. Міжнародний день грамотності — один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. У цей день проводяться конференції та злети вчителів, найбільш видатних педагогів нагороджують. Свято було запроваджене й святкується не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, але й всіх, хто навчає дітей і молодь та розповсюджує грамотність.

Підсумок Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2020

Cмілянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 12

Щорічно протягом жовтня проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Цього року заходи проводилися під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Шкільна бібліотека як важливий складник освітнього простору посідає важливе місце в системі екологічного виховання учнів школи. Серед різноманітних форм роботи шкільної бібліотеки з формування екологічної культури дітей та учнівської молоді важливе місце займають комплексні заходи з популяризації екологічних знань.

Під час організації заходів використовуються мультимедійні технології, супроводжуються виступи демонстрацією слайдів і відеофільмів, що дає можливість учням краще засвоїти інформацію.

У рамках місячника бібліотекар школи підготувала й провела такі заходи:

  • Книжкова виставка:  «Жива душа природи”;

  • Проведення виховних годин:  «Доля рідної природи у твоїх руках»,  «Екологія. Природа. Я. », «Екологія і Закон»;

  • Бесіди : «Знай, люби, бережи», «Червона книга України»;

  • Перегляд відеофільмів: «Моя планета Земля», «Бережіть природу»;

  • Бібліоурок: : «Немає нічого більш винахідливого, ніж природа, тож бережемо її»;

  •  Екогодина: «Проблеми екології в світі»;

  • Урок-диспут: «Що, на твою думку, люди могли б зробити корисного для охорони навколишнього середовища міста»   

Шевченкове слово в віках не старіє

          Сьогодні минає 207 років від дня народження нашого національного пророка, невмирущого генія слова, поета, драматурга, художника, політичного та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

За традицією, початок березня це – особливі для нашого народу дні, пов’язані  із Шевченківськими датами: народження (9 березня 1814 р.) та відходу у вічність (10 березня 1861 р.)

           Славне ім’я  Кобзаря стало символом нації, а його творчість –  джерелом пізнання і натхнення, духовною основою, на якій була зведена незалежність Української держави.

           Шевченківське слово знаменує вільний дух та свободу і об’єднує всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань. І саме це є приводом для того, щоб знов і знов повертатися до переосмислювання спадщини його в контексті сьогоденності.

             Тож будьмо гідними продовжувачами Шевченківської справи, патріотами своєї землі.

З Днем народження, великий Поете України!

День українського добровольця

               14 березня в Україні відзначають День українського добровольця.

        З перших днів початку гібридної війни добровольці спільно з силовими структурами зупинили проросійських найманців.

День українського добровольця - це свято справжніх патріотів. Людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для своєї країни час стали на захист суверенітету і територіальної цілісності.

          Сьогодні більшість добровольців вже у формі української армії продовжують захищати рідний край від загарбників. Своєю самовідданою службою і героїчними вчинками вони раз доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Батьківщину віддати своє життя.

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію.

        З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості, у школі  проведено заходи  присвячені українським добровольцям, які не жаліючи ні свого життя , ні сил охороняють кордони України, а також українським добровольцям, які загинули, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України під час проведення антитерористичної операції у Донецькій, Луганській областях та вшанування їх пам’яті.

Ліна Василівна Костенко

       19 березня 2021 року Ліна Василівна Костенко відзначає свій 91-й день народження. Геніальна українська улюблениця, поетеса-шістдесятниця, лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Премії Петрарки (1994), нагороджена медаллю Святого Володимира, Почесною відзнакою Президента України (2000). У 2000 р. стала першим лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Олени Теліги і нагороджена Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня у березні 2000 року. 2010 року опублікувала перший прозовий роман "Записки українського самашедшого", що став одним із лідерів продажу серед українських книжок у 2011 році. Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів.

   Ліна Костенко авторка більше, ніж 20 поетичних збірок серед них найпопулярніші, такі як: "Проміні Землі", "Мандрівка Серця", "Маруся Чурай", "Сад нетанучих скульптур", "Мадонна перехресть", "Річка Геракліта", "Неповтореність" та багато інших. Також у її доробку є збірка віршів для дітей "Бузиновий цар".

      Вона переконує нас, що слова "незалежність" і "свобода" існують в мові не просто так. Вона сучасна і активна користувач інтернету, а постать її жодного разу не була заплямована безглуздими дурницями в токсично засміченому інформаційному просторі. Її поезія – про жінку, любов, красу рідної мови і України – це словесна зброя, яка надихає і окриляє.
 

Підсумок тижня дитячого читання

         Всеукраїнський тиждень дитячого читання не втрачає своєї актуальності у насиченому інформацією ХХІ столітті. Відкрити дитині світ словесного мистецтва, виховувати інтерес і любов до книги, допомогти становленню дітей як майбутніх читачів — у цьому полягає місія Тижня, заходи якого спрямовані як на популяризацію книги, так і на виховання особистості юного читача. Читання, спілкування з дорослими та ровесниками, ігри на основі літературних творів, відображення прочитаного у художній діяльності сприятиме інтеграції усіх сфер дитячої психіки: емоційної, вольової та пізнавальної.

В рамках тижня дитячого читання відбулися різноманітні заходи:

  1. Виставка огляд: «Лабіринтами книжкових полиць.»

  2. Рейд – перевірка стану підручників.  

  3. Онлайн – читання: «Дарують мудрість дітям книги» (3 класи)

  4. Конкурс малюнків: «Казковий дивосвіт»

  5. Мультимедійний час «Дивимось. Читаємо. Відпочиваємо.» :

    (Перегляд та обговорення буктрейлеру «Тореадори із Васюківки»        6 кл.)

  1. Урок – диспут: «Книга чи кіно? Хто отримає верх» (9-11 кл.)

  2. Перегляд відеофільму: «Розповіді Доброї книги» (4 класи)

  3. Бесіди: «Правила користування книгами» (2 класи)

  4.  Екскурсія учнів 1-х класів до бібліотеки.

  5.  Акція: «Подаруй бібліотеці книгу»

   Провідним завданням при проведені Тижня було стимулювання у дітей інтересу до читання та самостійного вибору книг, підвищення інтелектуального та духовного потенціалу школярів, посилення ролі книги в безперервному освітньому процесі. Спілкування з книгою поглиблює рівень знань, допомагає формувати в учнівської молоді художній смак, сприяє самоосвіті.

9 травня - День Перемоги

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні встановлений відповідно до Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років». Відзначення Дня перемоги над нацизмом включає в себе переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого.

Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста. Від 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз. Радянська армія перейшла кордон Польської Республіки і розпочала бойові дії проти польської армії. Відповідно до таємної угоди з Третім Рейхом, СРСР окупував східні воєводства Польської Республіки (землі Західної України та Західної Білорусі).

Слід зазначити, що Україна, не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинули від 8 млн до 10 млн людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 млн було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 млн втратили притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тис. сіл.

Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вже кілька років поспіль є квітка червоного маку - загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів.

Вишиванка, вишиваночка!

   У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

      Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 20 травня. Сьогодні відзначається 15-річниця свята.

Нині ж це свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу.

    Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями, загалом куди завгодно.



 

Це абзац. Натисніть тут, аби додати власний текст чи змінити наявний. Це просто.

З учнями 3 класу була проведена виховну годину "Все буде Україна". Під час якої діти розповідали вірші, переглянули відео "Від минулого до сьогодення", дізналися багато інформації про видатних українців, а також пройшли вікторину "Я люблю Україну". На завершення заходу, заспівали пісню "Як у нас на Україні".

Місячник шкільних бібліотек

З 1 до 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931). Україна!.. Це слово з глибокою шаною й гордістю промовляють справжні сини і доньки України. Україна — це історія народу, який упродовж багатьох років боровся за свою свободу й незалежність.

Організація заходів, спрямована на формування у здобувачів освіти почуття патріотизму та національної свідомості;

  • привернення уваги до проблеми патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості;

  •        посилення патріотичного руху в Україні;

  • пробудження у школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю;

  • виховання у молоді любові до України та поваги до її історії, почуттів патріотизму, відповідальності за долю своєї країни.

         Основна мета і роль бібліотеки в житті учня – розвиток інтересу до знань, робота над відродженням духовності, традицій українського народу, виховання патріотизму  та  високих  моральних якостей:  поваги, бережливого ставлення до рідної мови, до рідної землі, почуття щирості, доброти один до одного, задоволення національно-культурних запитів користувачів у національній книзі.

Щорічно 9 березня Україна та світ святкує день народження Тараса Григоровича Шевченка --  поета прозаїка, мислителя, живописця, графіка, громадського діяча, справжнього пророка. Сьогодні 209 річниця з дня народження Тараса Шевченка.

У день народження згадаємо його пророчі слова:

«Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава І воля святая!»

Cлово Тараса Шевченка актуальне і через віки. Бо він теж безмежно любив свою Україну, був беззаперечним патріотом і завжди мріяв про становлення нації.Нині українці виконують накази Кобзаря, боряться за незалежність і свободу нашої держави.

209 річниця з дня народження
Т.Г. Шевченка

Інтернет подорож: «Уж ніхто не знищить Україну в тобі, в мені, у кожного із нас»

bottom of page